Produkt wspierający oczy

Tabletki wspomagające oczy: Lutenea

Preparat Lutenea jest przeznaczony do stosowania w przebiegu różnego rodzaju schorzeń oczu, a także w ramach profilaktyki problemów ze strony narządu wzroku.

Od innych preparatów ze swojej kategorii, Lutenea odróżnia się przede wszystkim znakomicie zbilansowanym składem, zawierającym starannie opracowaną mieszankę substancji czynnych o sprawdzonym działaniu.

trwa promocja!
317 zł
137 zł
Jak oceniana jest
Lutenea?
Gdzie można kupić ten suplement?
Rated 3.6 out of 5
3.6 out of 5 stars (based on 15 reviews)
CO WARTO WIEDZIEĆ O LUTENEA?

CO SKŁADA SIĘ NA PREPARAT LUTENEA?

SKŁAD I DZIAŁANIE
suplement na oczy

LUTEINA I ZEAKSANTYNA

Receptura, na której opiera się skład preparatu  Lutenea, to przede wszystkim dwie substancje czynne o kluczowym znaczeniu, a mianowicie Luteina oraz Zeaksantyna.

Jeżeli chodzi o Luteinę, to wykazuje ona nie tylko działanie doraźnie wspierające czynność narządu wzroku, lecz także bardzo silne właściwości ochronne.

Wynika to z faktu, iż Luteina stanowi naturalny barwnik plamki źółtej oka. Oznacza to, że to właśnie od odpowiedniej ilości Luteiny zależy to, czy nasze oczy będą w stanie samodzielnie bronić się przed działaniem rozmaitych szkodliwych czynników, zaczynając na kurzu lub innych zanieczyszczeniach powietrza a kończąc na promieniowaniu słonecznym.

Pod względem klasyfikacji naukowej, Luteina zalicza się do tak zwanych karotenoidów. W odniesieniu do czynności narządu wzroku oznacza to, że iż substancja wykazuje bardzo mocny wpływ stabilizujący oraz ochronny na strukturę plamki żółtej oka, co jest jednym z podstawowych warunków poprawnego działania naszych oczu.

Znacznie mniej znana od Luteiny, lecz nie mniej ważna Zeaksantyna również zaliczana jest do kategorii karotenoidów. Substancja odpowiada przede wszystkim za ochronę oczu przed szkodliwym wpływem wolnych rodników. Oprócz tego,  Zeaksantyna wspomaga również narząd wzroku w jego naturalnych funkcjach ochronnych wobec wpływu światła niebieskiego.

Na tym jednak podobieństwa pomiędzy Luteiną a Zeaksantyną bynajmniej się nie kończą. Ta ostatnia również stanowi naturalny składnik ludzkiego oka, występujący w tej jego części, którą nazywa się siatkówką.

WAŻNE
Z tego powodu, stosowane jednocześnie Luteina oraz Zeaksantyna wykazują znacznie silniejsze działanie, niż przyjmowanie tylko jednej z tych substancji znanych jako Karotenoidy: Luteina i Zeaksantyna w pewien sposób “dopełniają się wzajemnie” (chociaż z punktu widzenia naukowej ścisłości nie jest to wyrażenie do końca adekwatne). Rzecz jednak po prostu w tym, że jednoczesna podaż obu tych substancji pozwala na naprawdę kompleksowe wsparcie działania narządu wzroku.

WITAMINA B6 I WITAMINA B12

Kolejne składniki wchodzące w skład preparatu Lutenea to wyjątkowo ważne dla zachowania zdrowia oczu, lecz niestety często lekceważone witaminy z grupy B, a mianowicie witamina B6 oraz witamina B12.

Jeżeli chodzi o witaminę B6, to według lekarzy okulistów jej niedobór stanowi jedną z częstszych przyczyn zapalenia nerwu wzrokowego, co jest stanem patologicznym mogącym prowadzić do trwałych zmian o charakterze zwyrodnieniowym.

To jednak jeszcze nie wszystko. Witamina B6 wywiera także wyraźny, pozytywny wpływ na układ naczyniowy a także na procesy metabolizmu białek oraz węglowodanów. To właśnie dzięki temu, witamina B6 jest powszechnie stosowana między innymi w kulturystyce oraz sportach siłowych i sportach walki, stanowiąc standardowy składnik między innymi preparatów typu ZMA.

Witamina B12 działa natomiast na zasadzie regulowania procesów produkcji erytrocytów, wspomaga ochronę komórek nerwowych a oprócz tego korzystnie wpływa na poziom lipidów we krwi.

Warto również dodać, że istnieją badania naukowe, według których odpowiednia codzienna podaż witamin B6 oraz B12 wyraźnie sprzyja redukcji poziomu homocysteiny, czyli białka, którego nadmierna obecność w organizmie jest wiązane z występowaniem zwyrodnienia plamki żółtej.

CYNK

Ostatni ze składników preparatu Lutenea, czyli Cynk jest jednym z najważniejszych dla prawidłowej pracy naszego organizmu pierwiastków chemicznych. Obniżony poziom Cynku może skutkować między innymi zaburzoną czynnością układu immunologicznego, osłabieniem, problemami z koncentracją a także pogorszeniem jakości wzroku.

jak dbać o oczy

Zadbaj o swoje oczy bez względu na wiek

Dobry wzrok to jeden z fundamentów korzystnego samopoczucia

Cena miesięcznej kuracji:

137 zł za opakowanie

» KUPISZ TUTAJ
Z NAUKOWEGO PUNKTU WIDZENIA

CO SZKODZI NASZYM OCZOM?

PRZYCZYNY SCHORZEŃ NARZĄDU WZROKU

ŹRÓDŁA PROBLEMÓW Z OCZAMI

Do czynników znacząco sprzyjających powstawaniu schorzeń oraz zmian zwyrodnieniowych w obrębie narządu wzroku można zaliczyć między innymi:

1. Zbyt niskie stężenie niektórych substancji w organizmie.

2. Częsta ekspozycja na promieniowanie słoneczne.

3. Częste, codzienne korzystanie z komputera oraz innych urządzeń elektronicznych.

4. Częsta ekspozycja na suche powietrze, kurz oraz różnego rodzaju zanieczyszczenia powietrza.

5. Infekcje o charakterze bakteryjnym.

6. Nieodpowiednia dieta, która nie zapewnia odpowiednio wysokiej podaży określonych witamin oraz innych ważnych dla prawidłowej czynności wzroku substancji odżywczych.

Oczywiście, oprócz wymienionych powyżej czynników, można wskazać także „czynniki mniejszego ryzyka”, które jednak przy długotrwałej ekspozycji mogą prowadzić do wykształcenia się poważnych problemów ze wzrokiem.

Niestety, wcale nie musimy spędzać przed komputerem 10 godzin dziennie: czasami wystarczą dwie godziny przez wiele lat, aby nasze oczy, o ile nie otrzymują odpowiedniego wsparcia, zaczęły szwankować.

Bardzo ważne znaczenie ma także wiek: wraz z upływem lat nie tylko spada ogólna odporność naszego organizmu, ale osłabieniu ulegają również naturalne procesy ochronne ludzkiego oka.

Oznacza to, że nawyki, które nie prowadziły do problemów z oczami w wieku lat 20, w wieku lat na przykład 40 mogą już stanowić istotny czynnik ryzyka dla schorzeń, chorób oraz różnego rodzaju dysfunkcji ze strony narządu wzroku.

Witaminy

Lutenea to najważniejsze witaminy dla Twoich oczu.

Minerały

Cynk i inne komponenty wspierają Twój wzrok każdego dnia.

Wszystko w jednym

Kupując Lutenee oszczędzasz! W jednym preparacie masz najważniejsze składniki.

JAKIE SĄ EFEKTY STOSOWANIA PREPARATU NA OCZY LUTENEA?

ochrona oczu

TABLETKI LUTENEA DZIAŁAJĄ PRZEDE WSZYSTKIM NA DWÓCH PODSTAWOWYCH PŁASZCZYZNACH:

Z jednej strony wykazuje doraźne wsparcie czynności wzroku, co stanowi pochodną obecności w składzie preparatu zarówno Luteiny oraz Zeaksantyny, jak i witamin z grupy B oraz Cynku. Dzięki temu, Lutenea przynosi wyraźną poprawę jakości wzroku oraz redukcję problemów z oczami już po stosunkowo krótkim okresie stosowania.

Z drugiej strony, przede wszystkim dzięki zawartości Luteiny oraz Zeaksantyny preparat wykazuje silne właściwości ochronne w stosunku do narządu wzroku. Poprzez regularne dostarczanie organizmowi dwóch wymienionych substancji, wewnętrzna struktura oka ulega regeneracji a jednocześnie jest skutecznie chroniona przed destruktywnym wpływem różnego rodzaju szkodliwych dla wzroku czynników.

Oznacza to, inaczej mówiąc, zwiększenie skuteczności naturalnych mechanizmów ochronnych ludzkiego oka, co stanowi fundamentalny warunek dla zachowania narządu wzroku w prawidłowej kondycji, zwłaszcza jeżeli nie jesteśmy w stanie uniknąć częstej ekspozycji na różnego rodzaju szkodliwe czynniki.

4.5/5

Opinie czytelników naszego serwisu

Ty również możesz zostawić nam swój komentarz

» Zostaw Opinię

JAKIE OPINIE NA TEMAT LUTENEA POSIADAJĄ OSOBY STOSUJĄCE TEN PRODUKT?

ZUZA, 30 lat
8.5
Komputer od rana do nocy, to był mój największy problem.

Cała masa młodych ludzi pracuje dziś z komputerem. Zajmuję się grafiką komputerową i poza pracą na etacie, dorabiam sobie jeszcze w domu. Podsumowując, przy komputerze spędzam średnio od 10 do 12 godzin dziennie, i tak przez ostatnich 12 lat.

Czas jednak pokazał, że jak każdy narząd, tak i oczy ulegają zmęczeniu. Łzawienie, pogorszenie widzenia, pieczenie. Miałam już wszystkie możliwe objawy. Zwykłe, droższe i tańsze krople do oczu nie pomagały. Zaczęłam pogłębiać wiedzę z zakresu narządu wzroku, bo wolę działać już dziś niż za parę lat obudzić się z ręką w nocniku.

Na internetowych serwisach przeczytałam kilka opinii o preparacie Lutenea. Jest to kompleksowy suplement, który wspiera nadwyrężone oczy. Preparat na oczy Lutenea stosuję od pięciu miesięcy. Po tym czasie muszę przyznać, że poprawa jest dość spora, jak na zwykłe tabletki. Ciężko było mi się przekonać do tego suplementu, szukałam raczej cudotwórczych kropli do oczu. Od pewnego już czasu nie odczuwam zmęczenia oczu, które zmusza mnie do odejścia od komputera. Polecam każdemu kto odczuwa pierwsze symptomy szwankujących oczu.

Jestem zadowolona
TOSIA, 41 lat
7.5
Pracuję całe dnie przy sztucznym świetle.

Od wielu już lat pracuję w supermarkecie. Nie mam tam dostępu do normalnego światła. Z pracy wychodzę wieczorami. Ciągle przebywam w sztucznym świetle, często ledowym. Moje oczy od dłuższego czasu mają już dość. Niekiedy mam problem z czytaniem książek.

Od dwóch miesięcy łykam Lutenee i problem na pewno jest znacznie mniejszy. Mogę znacznie dłużej czytać książki i nie bolą mnie oczy w świetle dziennym. Polecam wszystkim, którzy mają podobne problemy. Dyskomfort związany z oczami jest niezwykle denerwujący.

Spełnia moje oczekiwania
KAROL, 58 lat
8
Kurz, pył i opiłki w oczach.

Od zawsze pracuję w stoczni. Moje oczy ciągle pełne są kurzu i pyłu. Bardzo często muszę chodzić do okulisty aby usuwać opiłki, które wbijają się w oczy lub powieki. Jest to bardzo bolesne i niebezpieczne, jednak nie da się tego uniknąć.

Od kilku miesięcy moja żona kupuje mi tabletki, które nazywają się Lutenea. Odnoszę wrażenie, że moje oczy znacznie szybciej regenerują się po tych wszystkich wizytach u okulisty. Do końca nawet nie wiem jaki jest skład tych tabletek, ale myślę, że nikomu nie zaszkodzą i warto łykać się kiedy ma się kłopoty podobne do moich.

Polecam
suplementy diety

SZUKASZ WARTOŚCIOWYCH PRODUKTÓW, KTÓRE UZUPEŁNIĄ TWOJE NIEDOBORY?

Poznaj z nami najlepsze suplementy diety

Czy wiesz, że nie wszystkie witaminy i minerały w tabletkach są wartościowe? Wiele z nich zawiera szkodliwe komponenty. Z nami dowiesz się czego unikać, a co warto włączyć do diety.

» Przejdź do bloga

Podziel się swoim doświadczeniem – oceń i zostaw opinię!

Komentarze osób, które korzystały z kapsułek Lutenea

3.6
Rated 3.6 out of 5
3.6 out of 5 stars (based on 15 reviews)
Excellent20%
Very good47%
Average20%
Poor0%
Terrible13%
Rated 1 out of 5
6 marca, 2020

A gdzie jest napisane skład i zawartość …ille ” czego w czym” …a otoczka ? Hmm…. gdzie to jest napisane pytam jeszcze raz?

Nina
Rated 4 out of 5
27 listopada, 2019

Spora cena, co trochę odrzuca. Mimo wszystko zaryzykowałem, ale dla wzmocnienia efektu (za namową okulisty) zwiększyłem też spożycie jajek i pomidorów (zawierają luteinę). Wykonywałem też ćwiczenia na oczy. Samo się nie zrobi niestety, suplementowi trzeba trochę pomóc. Teraz widzę lepiej o jakieś 30%.

Mieczysław
Rated 1 out of 5
8 września, 2019

Brałem te niby „cudowne” tabletki codziennie przez pół roku i nie ma absolutnie żadnego najmniejszego efektu. To jedno wielkie oszustwo.
Wydałem na 6 opakowań po 30 tabletek każde około 600 zł. Kupowałem na stronie producenta https://www.lutenea.pl/ więc na pewno były oryginalne.
Nie polecam bo to jedno wielkie oszustwo i wyciąganie pieniędzy od ludzi.

Marek
Rated 4 out of 5
25 lipca, 2019

moze ktos z panstwa zna adres dostawy kapsulek lutenea?

halina
Rated 3 out of 5
11 lipca, 2019

Cena trochę przegięcie. Na ile niby starczają takie tabletki? Na miesiąc? I po jakim czasie widać jakieś efekty?

Trąbek
Rated 4 out of 5
9 czerwca, 2019

Już od dłuższego czasu staram się poprawić wzrok, więc trochę się naczytałam o preparatach z luteiną i zeaksantyną w składzie. Co nieco też tych supli przetestowałam. Nie ukrywam, że Lutenea trochę mnie odstraszała swoją ceną, ale z uwagi na pozytywne opinie postanowiłam zaryzykować. Ogólnie kurację oceniam na plus, choć tak jak zauważyły inne osoby w komentarzach, sama suplementacja tego typu nie rozwiąże wszystkich problemów. Potrzeba jeszcze ćwiczeń mięśni oczu oraz diety bogatej w odpowiednie witaminy i minerały.

Jagoda
Rated 3 out of 5
30 maja, 2019

Pomimo, że działa to daję tylko 3 gwiazdki z uwagi na wysoką cenę i to, że jedno opakowanie nie załatwi sprawy. Tabletki trzeba brać systematycznie, miesiąc w miesiąc.

Natala
Rated 5 out of 5
15 maja, 2019

Jestem bardzo zadowolony. Codziennie zażywam tabletki Lutenea. Poza tym, korzystając z Waszych porad znacząco zwiększyłem spożycie Luteiny, konsumując każdego dnia koncentrat pomidorowy i jajka oraz suplementując się dodatkowo witaminą A i E. Wcześniej już robiła mi się mgiełka na oczach, a dziś znów widzę przejrzyście.

Sławek
Rated 5 out of 5
7 maja, 2019

Preparat jest świetny, ale nie liczcie na cudowne efekty już po pierwszym miesiącu. W moim przypadku potrzebne było 5 opakowań zanim nastąpiła znacząca, pozytywna zmiana, która utrzymuje się do dzisiaj.

Remigiusz
Rated 5 out of 5
22 kwietnia, 2019

Wcześniej po 2h przed komputerem już łzawiły mi oczy. Teraz pracuję 6h bez przerwy zanim poczuję zmęczenie. Wtedy robię 30 min przerwy i wracam do pracy.

Zuza
Rated 4 out of 5
18 kwietnia, 2019

Polecam ale w połączeniu z innymi metodami, jak trening oczu, w szczególności metodą dr. Batesa.

Łukasz
Rated 3 out of 5
10 kwietnia, 2019

Nastąpiła delikatna poprawa.

Aga
Rated 4 out of 5
9 kwietnia, 2019

Stosuję ten suplement profilaktycznie już około roku i pomimo, że na co dzień mocno wytężam wzrok to jednak wciąż jest w dobrej formie.

Lilianna
Rated 4 out of 5
3 kwietnia, 2019

Lutenea + codzienne ćwiczenia gałek ocznych i odczułem sporą poprawę.

Jacek
Rated 4 out of 5
30 marca, 2019

Pomaga. Sporo siedzę przed komputerem i codziennie czułem zmęczenie prawego oka. Teraz jest zdecydowanie lepiej.

Paweł