uronal

Uronal, skuteczny preparat na nietrzymanie moczu!

Nietrzymanie moczu dotyczy aż 5% populacji na całym świecie. Do tej pory ratunkiem było dla nich leczenie operacyjne, ale od niedawna dostępne są również środki farmakologiczne, takie jak Uronal. Przeanalizujmy wspólnie skład i działanie produktu!

Przyczyny nietrzymania moczu

Problem nietrzymania moczu (NTM) najczęściej dotyczy kobiet między 46 a 65 rokiem życia, choć w mniejszym stopniu występuje także u mężczyzn. Choć dolegliwość ta nie zagraża życiu, z pewnością można ją zaliczyć do kategorii uciążliwych i przeszkadzających w normalnym funkcjonowaniu. Dlaczego do niej dochodzi? Najczęstszymi przyczynami są:

  • zbyt duża aktywność mięśnia wypieracza lub zbyt niska aktywność ściany pęcherza moczowego,
  • niedoczynność mięśnia wypieracza,
  • wady rozwojowe,
  • wysiłkowe nietrzymanie moczu spowodowane niewydolnością mechanizmu zwieraczowego bądź nadaktywnością szyjki pęcherza, które występuje podczas cięższej pracy, przy kaszlu, kichaniu czy energicznym śmiechu.

Jak działają tabletki Uronal?

Dlaczego można powiedzieć, że Uronal będzie skutecznym preparatem w walce z nietrzymaniem moczu? Jak zapewniają producenci, zawarte w nim aktywne składniki stymulują mięśnie od wewnątrz i pobudzają je do pracy. Oprócz tego wzmacniają cały układ moczowy. Co więcej, formuła tabletek wpływa na zmniejszenie nadwrażliwości pęcherza bez względu na to, czy przyczyna problemów z oddawaniem moczu jest o charakterze neurologicznym, czy wysiłkowym.

Stosowany regularnie Uronal zmniejsza parcie na cewkę moczową i likwiduje uczucie dyskomfortu. W praktyce pozwala wytrzymać dłużej z pełnym pęcherzem i wzmocnić mięśnie dna miednicy przy jednoczesnym rozluźnieniu mięśni pęcherza. Efektem jest poprawa napięcia tkanek budujących układ moczowy i zwiększenie sprężystości ścian pęcherza.

Skład i działanie produktu Uronal na nietrzymanie moczu

Preparat opiera się na trzech składnikach, które od dawna wykorzystywane są w medycynie naturalnej i konwencjonalnej. Mowa konkretnie o:

  • Ekstrakcie z żurawiny wielkoowocowej, która posiada właściwości przeciwgrzybiczne i przeciwbakteryjne. Stosuje się ją do doraźnego łagodzenia stanów zapalnych przy infekcjach układu moczowego. Ponadto ekstrakt z rośliny reguluje ciśnienie tętnicze, chroni przed chorobą wieńcową i reguluje poziom cholesterolu;
  • Ziele pokrzywy zwyczajnej. Roślina ta znana jest z tego, że oczyszcza nerki, wspomaga usuwanie szkodliwych substancji (zapobiega osadzaniu bakterii) oraz zwiększa odporność organizmu. Ekstrakt z pokrzywy wpływa także pozytywnie na napięcie mięśni gładkich, pomaga uszczelniać oraz ujędrniać ściany pęcherza moczowego;
  • Ekstrakt z pestek dyni piżmowej przeciwdziała wytwarzaniu się kamieni nerkowych. Jest również niezbędny w leczeniu dolegliwości układu moczowego związanych ze skurczami mięśni i innymi chorobami. Pestki dyni zawierają ponadto bogactwo witamin i kwasy tłuszczowe, pomagając jednocześnie w usuwaniu kwasu szczawiowego.

Przeczytaj też: Plastry na odchudzanie – czy mogą być skuteczne? | Jak zostać psychiatrą?

Uronal – efekty, dawkowanie i skutki uboczne

Jak wynika z obiegowych opinii, rezultaty stosowania tabletek Uronal można zauważyć już po kilku dniach suplementacji. Użytkownicy zauważają w pierwszej kolejności złagodzenie pieczenia, naporu na cewkę moczową, nadwrażliwości pęcherza oraz braku kontroli nad oddawaniem moczu. Kurację zaleca się uzupełnić o ćwiczenia mięśni Kegla i zdrowy tryb życia.

Suplement diety w formie tabletek stosować należy raz dziennie i nie powinno się zwiększać tej dawki. Ponieważ zaś preparat opiera się wyłącznie o naturalne składniki, właściwie nie musimy obawiać się skutków ubocznych.

Istnieją jednak pewne przeciwwskazania: Uronal nie rozwiąże problemu nietrzymania moczu, jeśli jesteśmy uczuleni na jakikolwiek jego składnik. Mając co do tego podejrzenia lub będąc w ciąży czy karmiąc piersią, należy najpierw skonsultować się ze swoim lekarzem internistą.

Podsumowując, preparat Uronal pozwala poradzić sobie z zapaleniami pęcherza, wzmacnia mięśnie dna miednicy, wykazuje silne właściwości regulujące i jest uznawany za bogate źródło substancji odżywczych. Jeśli zatem lekarz zalecił nam wzmacnianie mięśni dna miednicy czy zasygnalizował potrzebę zwalczania problemu nietrzymania moczu, nie wahajmy się wypróbować preparatu na własnej skórze!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

bioxyn Previous post Suplement diety Bioxyn – skuteczny środek wspierający odchudzanie?
ravestin cena opinie skład Next post Ravestin: skład, cena, opinie